Bakelit

Instalacja elektryczna jakiegokolwiek domu czy mieszkania wymaga zainstalowania odpowiednich łączników i kontaktów. Wybierając je, musimy uwzględnić szereg parametrów technicznych, od których zależy nasze bezpieczeństwo. Łączniki i kontakty muszą być dostosowane do panującego w instalacji napięcia i obciążenia. Oprócz tego, muszą one być zamonto...

Instalacja elektryczna jakiegokolwiek domu czy mieszkania wymaga zainstalowania odpowiednich łączników i kontaktów. Wybierając je, musimy uwzględnić szereg parametrów technicznych, od których zależy nasze bezpieczeństwo. Łączniki i kontakty muszą być dostosowane do panującego w instalacji napięcia i obciążenia. Oprócz tego, muszą one być zamontowane według przepisów – czyli tak, aby nasze zdrowie i życie nie były zagrożone. Nasza firma od lat zajmuje się sprzedażą takich elementów. Część naszej oferty stanowią gniazdka, łączniki i kontakty wykonane z bakelitu. 

Jakie korzyści oferują nasze produkty?

Bakelitowe elementy instalacji elektrycznych mają wiele zalet, wynikających ze specyficznych właściwości tego materiału. Bakelitowe łączniki i kontakty pozwalają na:
1. Dobrą ochronę przeciwporażeniową – bakelit ma to do siebie, że jego rezystancja praktycznie dąży do nieskończoności. Oznacza to, że nie ma żadnej możliwości porażenia użytkownika prądem elektrycznym. Nasze łączniki i kontakty są zaprojektowane według określonych norm. Standardowo jest to 250 V napięcia i 16 A natężenia przemiennego prądu elektrycznego. Oczywiście nie oznacza to, że przy wyższych wartościach (najczęściej wartościach chwilowych ograniczonych szybkością zadziałania bezpiecznika), nasze produkty nie zabezpieczą użytkownika przed porażeniem.
2. Izolacja termiczna. Często zauważamy, że tzw „chińszczyzna”, bardzo szybko się grzeje – co widać już przy obciążeniach rzędu kilku Amper. W przypadku naszych produktów bakelitowych, możemy zapewnić że poziom wydzielania się ciepła będzie o wiele niższy. Nie tylko jest to skutkiem zastosowanych łączeń, ale przede wszystkim – bakelitu. W porównaniu z np. plastikiem, ma on ogromne właściwości izolacyjne, również pod kątem temperatury.
3. Wykonanie urządzeń według określonych norm bezpieczeństwa. Oferując Państwu dobrej jakości produkt, musimy brać pod uwagę nie tylko odporność na obciążenie elektryczne, ale też obecne przepisy prawne dotyczące montażu instalacji elektrycznych. Wszystkie oferowane przez nas kontakty posiadają wbudowany przewód PE, który zapewnia kompleksową ochronę przeciwporażeniową i jest obowiązkowym elementem każdej domowej instalacji elektrycznej. Podobnie jest w przypadku łączników. Ich styki, które przecież są ciągle narażone na iskrzenie, muszą być tak wykonane, by zachowywały sprawność nawet po kilkuset przełączeniach. Nie chcemy przecież oferować produktów, które po krótkim czasie ulegną uszkodzeniu. Uważamy, że w obecnej sytuacji ekonomicznej, sprzedaż tylko dobrych produktów ma sens.

Więcej

Bakelit Jest 9 produktów.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów